Paketleme Türleri

Zarf Tipi Paketleme: yatay olarak çalışan makina üstten sararak paketleme yöntemini kullanır, buna zarf tipi paketleme denir. Sabun, bisküvi, gofret vb ürünlerde bu yöntem kullanılmaktadır.

Flowpack Paketleme: Pillowpack yöntemindeki gibi yapışma özelliği vardır. Fakat ondan farklı olarak dikey değilde yatay olarak paketleme yapar. Ambalaj malzemelerini yatak şekilde sararak çene kısımlarını yapıştırır. Örn. Kek, çikolata, bisküvi vb. ürünler bu makinalarla paketlenmektedir.

Pouch Paketleme: 3 tarafı veya 4 tarafı paketlenen, dikey veya yatay dolum yapabilen paketleme makinasıdır.Örn: hazır çorba, puding, vanilin vb bu tür paketleme makinaları ile paketlenmektedir.

Pillowpack Paketleme: paketlemede ürün dolumu üst taraftan yapılır daha sonra ambalajın üst kısmı yapıştırılarak kapatılır. Örn: Makarna, tozşeker, bakliyat, çekirdek vb.  ürünler bu makinalarda paketlenmektedir. 

Standup Paketleme: oturan paket anlamına gelen bu paketleme yöntemi dikey paketleme makinalarında boru sistemlerinde yapılacak değişikliklerle sağlanabilmektedir. 

Paketleme yöntemlerine göre sitemizden size uygun makinaları seçebilirsiniz.